אחסון אתרים בקלות » טיפים לבחירת חברת אחסון

טיפים לבחירת חברת אחסון

חברת אחסון תשפיע באופן המשמעותי ביותר על הצורה שבה האתר ייטען למשתמש ובמקרים מסוימים היא תשפיע גם על המהירות טעינה של האתר.

אם אנחנו מסתכלים על אתרי בדיקת מהירות כמו גוגל PageSpeed Insights שמאפשר לקבל ציון מהירות על כל אתר, אנחנו יכולים לראות הבדלים בציון של בין 10 ל-30 נקודות רק בגלל שאנחנו מעלים את האתר לחברת אחסון אחרת או לחבילת אחסון אחרת עם יותר משאבים.

מהירות זה רק פרמטר אחד ממגוון רחב של פרמטרים שעליהם צריך להסתכל כאשר אנחנו בוחרים אחסון והיום נסתכל על כמה מהפרמטרים הנוספים שצריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים חברת אחסון אתרים איכותי שיספק את התוצאות שאנחנו מחפשים.

טיפים לבחירת חברת אחסון

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תמיכה איכותית ומחיר זול

רוב בוני האתרים ובעלי העסקים שמחפשים חברת אחסון אתרים יחפשו חברת אחסון זולה. העניין הוא שזול זה מונח יחסי ומחיר זול עבור בעל עסקים אחד יהיה שונה באופן מהותי ממחיר זול של בעל עסקים אחר. אף פעם אסור לחפש את המחיר הכי זול כי בדרך כלל זה יהיה אחסון ברמה נמוכה אבל רצוי גם לא לחפש את המחיר היקר ביותר כי לא תמיד יש קשר ישיר בין רמת האחסון והמשאבים שאנו מקבלים אל מחיר האחסון.

עוד נקודה שחשוב לציין היא שבאחסונים בחו"ל וגם אולי בכמה בודדים בארץ יש טריק שהם אוהבים לעשות עם המחיר. כאשר תקופת ההתקשרות של בעל האחסון מסתיימת המחיר קופץ פי כמה וכמה בצורה משמעותית. לצורך הדוגמה יכול להיות מצב שבו משלמים $5 לחודש בשנה הראשונה ו-$20 לחודש לאחר שנה שזה שינוי קיצוני.

ביחד עם הנושא החשוב של המחיר חשוב להבין שיש גם תמיכה באיכות טובה. למעשה עדיף לשלם פי 2 או פי 3 רק בשביל לקבל תמיכה טובה. ההבדל בין תמיכה טובה לתמיכה גרועה היא ההבדל בין לחכות 2 דקות לפתרון בעיה פשוטה ולבין שעה שלמה על מנת לפתור את הבעיה.

שרתים מהירים ומשאבי אחסון

כשאנחנו מדברים על שרתים מהירים חשוב לבחור שרתים שמחזירים מהירות טובה לארץ. בדרך כלל שרתים ישראליים יחזירו מהירות טובה לארץ אבל המחיר שלהם יהיה יקר יותר.

אם אנחנו מסתכלים על שרת מחו"ל אז יש מספר שרתים שיחזירו מהירות ממש נמוכה למשתמש בארץ ויש גם שרתים שיחזרו מהירות מאוד גבוהה ויהיה שווה לוותר קצת על המהירות בשביל לקבל מחיר הרבה יותר נמוך.

חוץ משרתים ישראליים השרתים הנוספים שעשויים להחזיר מהירות טובה לארץ הם שרתים שבדרך כלל מגיעים ממדינות אירופה כמו גרמניה, אמסטרדם, לונדון וכו'… השרתים הנפוצים ביותר לאחסון אתרים עבור גולשים ישראליים יהיו שרתים מגרמניה.

חשוב גם לקחת בחשבון את כמות המשאבים שהאתר שלנו צריך בשביל לרוץ בצורה חלקה. אתרים חדשים שמקבלים מעט כניסות לא יצריכו כמות גדולה של משאבים ולעומת זאת אתרים עם כמות כניסות גדולה יצריכו יותר משאבים ולפעמים גם אחסון על שרת וירטואלי.

30+ יום החזר כספי

בהרבה מקרים חברות אחסון מציגות נתונים לא נכונים, יכול להיות שהאתר שלנו ירוץ באופן חלק באחסון אתרים אחד אבל לא יזוז בכלל באחסון אחר למרות שהמשאבים שאנחנו מקבלים לכאורה הם זהים. יש גם אחסונים שלא מפרסמים הרבה נתונים חשובים.

הדרך היחידה להתמודד עם המצב הזה היא על ידי ניסוי וטעיה. יכול להיות שאנחנו ננסה אחסון אתרים ונגלה לאחר כמה ימים או כמה שבועות שזה לא האחסון שאנחנו רוצים. יכול להיות שנגלה שהתמיכה ברמה נמוכה, שהאתר לא רץ באופן חלק על האחסון ולא חסר תקלות נוספות.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל הבעיות היא ההבטחה של החזר כספי. היום כל אחסון אתרים שמכבד את עצמו יציע את האפשרות להחזר כספי של 30 יום ומעלה וכל אחסון אתרים שלא מציע לפחות החזר כספי של 30 יום הוא אחסון שעדיף להימנע ממנו.

זה הופך את היכולת לבחור את האחסון לפשוטה יותר. הכי פשוט זה לרכוש את האחסון ולהתחיל להעביר לשם אתר או שתיים בהתאם לכמות האתרים שלך. במהלך ההתנסות חשוב גם לפנות אל התמיכה ולראות האם הם מגיבים בצורה נאותה ובאופן מהיר.

חשוב גם לבחון אותם כמו שצריך במהלך השבועיים הראשונים ובמידה והאחסון לא מספק את רמת השירות שאתם מחפשים זה הזמן לבקש החזר כספי אם אין בעיות אז הכל מעולה ואפשר להתחיל לרוץ עם האחסון עד שתהיה בעיה שתגרום לנו להחליט לעזוב (וזה רק עניין של זמן).

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות