אחסון אתרים » אחסון מותאם לוורדפרס או אחסון רגיל?

אחסון מותאם לוורדפרס או אחסון רגיל?

אחסון מותאם לוורדפרס או אחסון רגיל

אין ספק ש-WordPress הפכה לאחת הפלטפורמות הטובות ביותר לבניית אתרים ונכון להיום למעלה משליש מהאתרים הקיימים ברשת נבנו באמצעות המערכת הנפלאה של וורדפרס. ביחד עם הפופולריות של המערכת הגיעו גם חברות אחסון שמציעות חבילות המיועד במיוחד לאתרי וורדפרס. השאלה שעליה נענה היום היא האם אחסון אתרים ייעודי לוורדפרס  עדיף על אחסון אתרים שיתופי רגיל (למי שלא יודע מה זה אחסון שיתופי צפו במאמר של סוגי אחסונים).

מה זה אחסון ייעודי לוורדפרס?

למען האמת קשה מעט להגדיר אחסון ייעודי לוורדפרס כי כל חברת אחסון מציעה אפשרויות אחרות בחבילת האחסון. כאשר אתם מתחילים תהליך של בניית אתרים בוורדפרס אתם תצטרכו לרכוש אחסון ודומיין בשביל להעלות את האתר לאוויר. קיימים הרבה אחסונים שלכאורה הייעוד שלהם הוא לוורדפרס אבל מלבד המחיר היותר גבוה לא תמיד יש הבדל בניהם לבין אחסון שיתופי רגיל.

לעומת זאת קיימים אחסונים שכל המשמעות שלהם היא אחסון אתרים בוורדפרס ואין אפשרות לאחסן שם מערכות אחרות. יופרס היא דוגמא לכך ושם יש אופטימיזציה לאתרי וורדפרס מבחינת מהירות, הסרה של תוספים שיכולים לגרום לפרצות אבטחה, התקנה מהירה של המערכת וכו’… גם כאן ההבדל ביכולות בין אחסון שיתופי רגיל לבין האחסון של יופרס הוא לא כל כך משמעותי אבל יש הבדל מאוד משמעותי במחיר.

האם כדאי לרכוש אחסון שמותאם רק לוורדפרס?

כפי שציינו מעל במרבית המקרים אין הבדל משמעותי בין אחסון רגיל שפועל באמצעות cPanel לבין אחסון המותאם לוורדפרס. ההבדל המשמעותי שיהיה בעבר הוא היכולת להתקין את וורדפרס באופן מהיר בלחיצת כפתור והיכולת הזאת קיימת היום כמעט בכל אחסון שמכבד את עצמו.

מאחר וההבדל בין אחסון רגיל לבין אחסון לוורדפרס הוא לא כזה גדול אז ההמלצה היא דווקא לבחור באחסון שיתופי רגיל ולא באחסון וורדפרס. לעיתים באחסונים המיועדים אך ורק לאתרי וורדפרס יש הגבלה של תוספים ושל אפשרויות אחרות שפתוחות באחסונים רגילים וההגבלות האלו לא בהכרח יהפכו את האתר שלכם לטוב יותר.

במידה ואתם זקוקים לסיוע בבחירת אחסון צפו במדריך הבא של השוואת מחירי אחסון ושם תוכלו לצפות באחסוני אתרים שונים מהארץ ומחו”ל.

מעוניינים בעיצוב ובנייה של אתר מקצועי בוורדפרס? מלאו את הפרטים מתחת וניצור קשר בהקדם:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות