אחסון אתרים בקלות » קלאודוויז (Cloudways) אחסון VPS בענן לאתרים גדולים

קלאודוויז (Cloudways) אחסון VPS בענן לאתרים גדולים

בשנים האחרונות יש אחסון בשם קלאודוויז שגודל בקצב שיא והפך לאחד האחסונים המובילים בעולם. למי שלא יודע הם אפילו נמכרו לדיגיטל אושן (חברת שרתים מובילה) בעלות מוערכת של 350 מיליון דולר. במאמר הזה נדבר על קלאודוויז (Cloudways) ועל למה כדאי לאחסן אתרים באחסון בענן של קלאודוויז עם זה אתר שמצריך הרבה משאבים. 

אחסון אתרים קלאודוויז

קופון 30% הנחה ל-3 חודשים: YOCHAY

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה קלאודוויז ואיך הם שונים מכל אחסון אחר?

בגדול אם אנחנו מסתכלים על התחום של אחסון אתרים יש כמה סוגים שונים של אחסונים. סוג האחסון הפופולרי ביותר הוא אחסון שיתופי ושם לוקחים שרת אחת ומחלקים אותו להרבה מאוד משתמשים והחלוקה של המשאבים מתחלקת בין המשתתפים השונים באחסון. אם משתמש אחד עשה שימוש לא תקני באחסון זה יכול להשפיע לרעה גם על משתמשים אחרים.

סוג האחסון השיתופי מעולה כאשר אתם מחפשים אחסון זול ומדובר על אתר חדש שלא מקבל הרבה כניסות, אבל הוא פחות יתאים כאשר מדובר על אתרים עם כמות כניסות גדולה במיוחד (כמה מאות כניסות ביום ומעלה).

כאשר מדובר על אתרים גדולים יהיה צורך לרכוש אחסון חזק ובדרך כלל מדובר על סוג נוסף של אחסון שנקרא VPS. באחסוני VPS יש לנו יותר משאבים ממה שיש באחסון שיתופי וגם יש פחות הגבלות מאחסון שיתופי. ואם יש  מערכת נוחה לאחסון נוכל לשדרג את המשאבים של השרת בלחיצת כפתור אם האתר גודל בקצב שיא או אם אנחנו עושים קמפיין גדול במיוחד ואנחנו רוצים להזרים לאתר כמות גדולה של תנועה שהאתר יקרוס.

למי שרוצה להיכנס יותר לעומק לאיך האחסון הזה עובד אפשר לצפות בסרטון מתחת שמכיל קורס מלא של שעתיים לאיך לאחסן אתרים ולנהל אותם עם קלאודוויז.

קורס מקיף של מעל שעתיים לעבודה עם קלאודוויז

קורס מקיף של מעל שעתיים לעבודה עם קלאודוויז

קופון 30% הנחה ל-3 חודשים: YOCHAY

אחסון בענן על חברות השרתים המובילות בעולם

רוב חברות האחסון השונות מאפשרות לאחסן את האתר עם VPS אבל היתרון המשמעותי של קלאודוויז על פני חברות אחרות הוא שהם נותנים לנו לאחסן את האתר על חברות השרתים הגדולות ביותר בעולם (דיגיטל אושן, גוגל, אמזון וחברות נוספות).

בגדול קלאודוויז היא חברה מקשרת שמאפשרת לנו באופן יותר פשוט וקל לבנות אתרים על שרתים מובילים. פתיחת שרת בענן בחברות כמו גוגל, אמזון וכו'… היא תהליך מאוד מורכב ומסובך וצריך להיות גאון מחשבים בשביל לדעת לפתוח שרת על חברות כאלו. ולא רק שהתהליך מסובך רוב החברות הגדולות לא מציעות תמיכה טכנית, וזה אומר שבכל פעם שאני נתקל בבעיה אני אצטרך לפנות למתכנת ולשלם לו כדי שסייע.

וקלאודוויז מאפשרת לנו לקבל את היכולת לאחסן את האתרים על חברות האחסון המובילות בעולם ללא צורך להיות גאון מחשבים הם בנו עבורנו פאנל שהופך את התהליך ליותר פשוט. ובנוסף הם מוסיפים לנו גם שכבה של תמיכה מצוינת כך שאם יש לנו בעיה אנחנו יכולים לפנות לתמיכה ולקבל סיוע (בשונה מחברות השרתים שאיתם הם עובדים).

קופון 30% הנחה ל-3 חודשים: YOCHAY

כמה עולה אחסון אתר בקלאודוויז?

מתחת ניתן לראות מחיר מעודכן לאחסון אתרים בענן על גבי קלאודוויז. חשוב לציין שלמרות שיש את המחירים שמופיעים באתר יש גם עלויות שלא מופיעות במחירון שלהם כמו למשל היכולת לשלוח מיילים דרך האתר ב-SMTP (מצריך עלות נוספות) ויש גם עלות נוספת של גיבויים.

המחיר לאחסון של אתרים קטנים (עד באזור של 3-4 אתרים) מתחיל בדרך כלל מ-$11 בקלאודוויז ולאתרים שמקבלים כמות כניסות גדולה יותר האחסון של $24 בדרך כלל יהיה מעולה ואפשר לאחסן עליו סדר גודל של 10 אתרים ואולי אפילו קצת יותר.

ואפשר לראות את הטבלת מחירים לפי כמות המשאבים שאתם צריכים, ובדרך כלל חבילת האחסון הראשונה או השנייה תספיק למרבית בוני האתרים ובעלי העסקים. החבילות של הזיכרון עם 4GB הם כבר מפלצות שמתאימות לאתרים גדולים במיוחד.

לכל מי שרוצה להתעמק יותר בנושא של המחירים ולהבין מהם העלויות החבויות שצריך להכיר לפני שאנחנו בוחרים לרכוש אחסון אתרים בענן עם קלאודוויז אז יש לי סרטון מקיף בנושא שבו דיברתי בהרחבה על העליות, מה צריך לקחת בחשבון וגם על מחיר נוסף שצריך לחשב עבור שליחת מיילים וגיבויים לאתר.

ומתחת אפשר גם לראות את כמות הכניסות הממוצעת שאנחנו יכולים לקבל בחודש על גבי כל אחד מהשרתים שאנחנו בוחרים. כמובן שזה רק פרמטר יחסי וזה משתנה לפי איך שהאתר בנוי וכמות המשאבים שהאתר דורש.

מחיר/עלות של אחסון אתרים בקלאודוויז

מחיר/עלות של אחסון אתרים בקלאודוויז

קופון 30% הנחה ל-3 חודשים: YOCHAY

איך לבחור שרת בקלאודוויז?

לכל מי שצפה במחירים של קלאודוויז בחלק הקודם אז אפשר להירגע ולא צריך לפחד מהמחירים הגדולים. הרוב הגדול של האתרים יעבוד באופן מושלם בשרת של ה-$11 עם זיכרון של 1GB או של ה-$24 של דיגיטל אושן עם 2GB זיכרון. זה חריג שיהיה אתר שמקבל כמות מאוד גדולה של כניסות שיהיה צורך בחבילה יקרה יותר.

אבל אם האתר שלכם מקבל יותר מ-70,000 כניסות בחודש (מעל 2,000 כניסות ביום) ואתם חווים בעיות של נפילות אז תהיה לכם האופציה לבדוק את השדרוג לשרת חזק יותר. ובנוסף לפחות כרגע דיגיטל אושן מספקים פתרון מצוין לנושא של מהירות הטעינה של האתר אז אין צורך לשלם יותר לשרתים של גוגל או של אמזון.

כאשר אתם בוחרים שרת ב-Cloudways חשוב לבחור שרת המחזיר מהירות טובה לארץ. בדרך כלל שרתים מאירופה כמו גרמניה, אמסטרדם ולונדון יאפשרו לאתר להיטען בצורה סופר מהירה גם לגולשים מישראל. ולמי שמחפש ללמוד שיפור מהירות באופן יותר מקצועי יש כאן קורס בנושא.

מתחת אפשר לצפות בסרטון קצר שמדבר יותר בהרחבה על הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון בעת בחירת שרת בקלאודוויז וגם יש טיפים לבחירת חברת אחסון שכדאי להכיר.

איך לבחור שרת ומשאבים ב-Cloudways (קלאודוויז)

בחירת שרת בענן בקלאודוויז

קופון 30% הנחה ל-3 חודשים: YOCHAY

שורה תחתונה - האם קלאודוויז הוא אחסון אתרים מומלץ?

כן, בדרך כלל קלאודוויז יהיה אחסון מצוין למרבית האתרים. אם יש לכם אתר קטן שלא מקבל כניסות ולא מצריך משאבים אז אפשר גם לאחסון אותו באחסון שיתופי ולשלם כמה דולרים בחודש על מנת לחסוך בעלויות, ואפשר לצפות כאן בהשוואת מחירי אחסונים.

האחסון של קלאודוויז יתאים לאתרים גדולים יותר שמקבלים כמה מאות של כניסות ביום או יותר (אתרים שלא תמיד יעבוד בצורה טובה על אחסון שיתופי). בנוסף עם מדובר על אתרים מורכבים יותר כמו חנויות עם כמות גדולה של מוצרים (למעלה מ-100 מוצרים) גם כאן בדרך כלל יהיה צורך באחסון חזק יותר מאשר אחסון שיתופי בכמה דולרים.

לקלאודוויז יש המון יתרונות מעבר הגמישות ביכולת לשדרג את השרת. יש לכם את האפשרות לשכפל את השרת לשרתים אחרים במדינות אחרות, אפשר ליצור גרסת פיתוח לאתר, לשכפל אתרים בלחיצת כפתור, ואפשר לבנות אתרים חדשים ללא דומיין מוגדר.

זה מעולה לבוני אתרים שרוצים להתחיל את הבנייה של האתר לפני שהם רוכשים דומיין ללקוח.

והיתרון הכי משמעותי של קלאודוויז הוא שאין לנו התחייבות. המחיר שאנחנו משלמים לאחסון הוא מחיר שעתי ואם השתמשתי באחסון יום אחד בודד והחלטתי שאני לא מרוצה ואני רוצה לעזוב, יש לי אפשרות לעזוב ואני אשלם רק על החלק היחסי שעשיתי בו שימוש (במקום לרכוש את האחסון לכמה שנים כמו במרבית חברות האחסון).

קופון 30% הנחה ל-3 חודשים: YOCHAY

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות